karcsusitunk

Segítség! A rozsdás vasszöget is megenném!

Amikor farkasétvágy jelentkezik :A tökéletes testsúly elérésének  egyik  akadályát a féktelen farkaséhség rohamai nagyevőjelentik.Egyre erőteljesebben jelentkeznek, amikor a táplálkozási folyamatból hiányoznak különböző tápelemek.

Azáltal, hogy bizonyos élelmiszereket következetesen kerülünk, az irántuk érzett farkasétvágy egyre erősödik.Ez a folyamat hiánytünetek megjelenéséhez is vezethet.

Kevesebb kalóriával is jóllakottan:A vezető egészségügyi szakértők általában nem javasolják a kiegyensúlyozatlan, drasztikus diétákat, és helyettük csökkent kalóriatartalmú, kiegyensúlyozott étrendet javasolnak a hosszú távú testsúlycsökkenés érdekében

Emellett ügyelni kell megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre  (kb. 2 l alacsony energiatartalmú ital vagy víz fogyasztása ajánlott) és arra, hogy a napi étrendből ne hiányozzon a zöldség és a gyümölcs sem!

Sokunknál előfordult már, hogy hiába diétázunk a kilók csak nem akarnak fogyni. 

Európában máris rengeteg embernek okoznak gondot a kilók, és számuk egyre csak gyarapszik. Közülük sokan próbálják ki egymás után a különböző fogyókúrákat.

Éheznek, lemondanak a zsíros és édes ételekről, vagy fitnesz edzésekre járnak.Ha az elején megszabadulnak pár kilótól, leggyakrabban a megkötött víz elvesztésével, sok esetben hamarosan megakadnak.

Ez általában akkor fordul elő, amikor a szervezet hozzászokik az alacsonyabb kalória bevitelhez.

Ezt követően ugyanis megelőző céllal csökkenti az anyagcsere alapszintjét, hogy könnyebben átvészelhessük az éhezés várható időszakait.Az alacsonyabb kalóriaigény miatt egyre nehezebbé válik megszabadulni az elraktározott kilóktól, és hamarosan a fogyni vágyás is lankad.

Aki ekkor visszatér a régi étkezési szokásaihoz, gyorsan megtapasztalhatja az úgynevezett jojó effektust:

a szervezet minden felesleges kalóriát gondosan elraktároz az esetleges éhezési időszakokra – és a testsúly meredeken emelkedni kezd.

Néhány tipp a fogyókúra hatékonyságának növeléséhez !

Miért van az, hogy csak nagyon kevés embernek sikerül tartósan fogynia?
Miért lesznek a molett testalkatúak gyakran még  kövérebben a fogyókúra után, mint azelőtt?
 Ahhoz, hogy megértsük ezt az ellentmondást, tisztában kell lenni azzal, hogy valójában mi történik testünkben, ha fogyunk.
Az emberi szervezet minden diétánál először a vizet és az izomszövetet kezdi leépíteni.
Ezért hamar könnyebbnek érezzük magunkat és testsúlyunk is csökkenni fog, de a zsírraktáraink megmaradnak.
A zsírtartalékot csak hosszabb távon lehet megtámadni.
zsírbontás

Rövid ideig tartó fogyókúráknál – még ha jelentős testsúlycsökkenés következik is be – a fogyókúrázók testzsírszázaléka paradox módon nő:  tehát kövérebbek leszünk !

 Ez vezet aztán a rettegett jojóeffektushoz:
A fogyókúra befejezése után pedig pont a jelentős túlsúllyal rendelkezőknél jönnek vissza gyorsan a leadott kilók,
sőt meg is haladhatják az eredeti testsúlyt.
A rettegett jelenség ellen csak úgy tudunk védekezni, ha hosszú távon megváltoztatjuk étkezi szokásainkat, és  rendszeresen sportolunk.
Címkék: ,

Kommentek

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!