A STRESSZ mindennapos jelenség,- kiváltó okai: túlterheltség, szorongás, feszültség ,kialvatlanság: lassan csak ebből áll az életünk..
Minden rosszban van azonban valami jó is : a stressz lehet serkentő, vagy okozhat betegségeket is,jó -vagy rossz hangulatunk is keletkezhet közben.
A szervezet a
- kedvező hatású jó, és
- a romboló hatású rossz stressz esetében fokozottan bocsájtja ki az adrenalint, azaz mozgósítja tartalékait, hogy a test rövid ideig csúcs-teljesítményekre legyen képes .
Ha a kialakult stressz helyzetet nem követi rövid lazítás akkor az adrenalin lebontása problémássá válik, az anyagcsere és a bőr vérkeringése kiesik a megszokott ritmusából.
A hosszan tartó stressznek kellemetlen következményei lehetnek:
- izommerevedések,
- gyomorpanaszok,
- emésztési zavarok,
- álmatlanság,
- ingerültség,
- rossz tartás, valamint a
- fáradt és szürkés bőr.
A huzamosabb ideig tartó megerőltetés – pihenés nélkül – stresszt eredményez, amely nyomot hagy az arcon, a testtartáson, az alakon.
- A stressz rányomja arcunkra is a bélyegét.
Kell ez nekünk?
Inkább lazuljunk !
Indítsuk be a jókedv hormonokat . A szervezet erős igénybevételkor, szép és izgató élmények alkalmával, pl. egy randevún, vagy a test simogatásakor képzi az endorfinokat.
Az endorfinok képesek minden fáradtságot elfeledtetni, egy kellemes kábulathoz hasonló érzést elővarázsolni.
Ez az általános jó hangulat az egész szervezetnek jót tesz:
- a vérkeringés élénkebb lesz,
- a bőr rózsásabbá és
- rugalmasabbá válik,
- a pupilla kitágul és
- a szem csillogni kezd.
A szeretkező partnerek oxitocin hormont termelnek, mely a közelségre, az egymáshoz való simulásra késztet, azaz egy különösen kellemes és nyugodt állapotot vált ki.
Orgazmus esetén a vérkeringés mindig legalább úgy megélénkül, mint 20 perc terepfutás után, plusz endorfin is termelődik.
Csoda, hogy szerelemre és szeretetre vágyunk?
A szerelem mellett stressz-űző terápiaként figyelmedbe ajánlom a masszázs áldásos hatásait is.
Kommentek